EKRAN TERCİHİ
Yine kullanıma göre ekranın dokunmatik ya da standart bir ekran olması da tercih edilebilir. Daha interaktif toplantılar için dokunmatik ekran tercih edilebileceği gibi, standart ekranlar da aynı amaçla kullanılabilmektedirler.

Legamaster’ın ETX Serisinde 55″den 86″e kadar dokunmatik ekranlar mevcuttur ve toplantı odaları için çok ideal çözümlerdir. Aynı şekilde toplantı odaları için ürettikleri DISCOVER serisi ürünleri de ekonomik alternatifler olarak düşünülebilirler.

EKRAN BÜYÜKLÜĞÜ
Ekranları oda büyüklüğüne ve kullanım amacına göre belirlemek gerekmektedir. Örneğin sürekli olarak excel, word, autocad vs. kullanılan bir mekan ile sadece powerpoint sunumunun yapıldığı bir mekanın ürünlerinin farklı planlanması gerekecektir. Piyasada 43″den 98″e kadar bir çok tipte ürün bulunmaktadır. Toplantı odaları için 7/16 çalışan 300 cd/m² parlaklığa sahip ürünler yeterli olacaktır.

SES
Ses konusunda bu büyüklükteki toplantı odaları için genelde ekranın üzerinde bulunan hoparlörler yeterli olmaktadır. Dolayısı ile ek bir ses sistemine ihtiyaç duyulmayacaktır.

GÖRÜNTÜ AKTARIMI
Bu konuda kablolu ve kablosuz olarak görüntü aktarımı seçenekleri düşünülebilir. Kablosuz olarak PC, iOS ve Android cihazların ekran görüntülerini aktaran farklı çözümler mevcuttur. DisplayNote MONTAGE bu çözümlerin en etkili ve kullanışlı olanlarından birisidir. Bir bilgisayar üzerinde kullanılan bir yazılım çözümüdür.

Kablolu bağlantılar daha stabil çalışan bir çözümlerdir ve bant genişliği vs. gibi sorunlarla boğuşmanıza gerek kalmamaktadır.

KONTROL SİSTEMİ
Kontrol konusunda da genelde bir ihtiyaç olmamaktadır. Ancak bir yazılım çözümü olarak DisplayNote’un LAUNCHER yazılımı ile sistemin çok güvenli bir şekilde kişiselleştirmek ve çok basit bir şekilde kullanmak mümkün olabilecektir.

VİDEO KONFERANS
Küçük odaların video konferans çözümleri için de PC’nin bağlantıları kullanılabilir. Angekis’in ONE TOUCH ve TOLEDO modelleri de bu boyuttaki odalar için oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Ekran Çözümleri

Video Konferans Çözümleri

Görüntü Dağıtım Çözümleri

Bağlantı Çözümleri

    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?