GÖRÜNMEZ HOPARLÖR

Sesin görünmeyen tarafı

Hoparlör teknolojisinde sesin kalitesini geliştirmek, ama aynı zamanda hoparlörlerin estetik olmasını sağlamak üzere sürekli bir arayış söz konusu olmuştur. Özellikle 1970’lerde hoparlörler büyük parçalar idi ve konumlandığı yerin mobilyası gibi görünmekteydi, teknoloji de ilerledikçe hoparlörlerde küçüldü ve daha estetik hale gelmeye başladı.

Ya hoparlörleri tamamen yok etmek mümkün olsaydı?

Bu konu ses sektöründe yeni kavram olmaya başladı. Tavana takılan hoparlörlerde ızgaraların bile görülmesi bazı kullanıcıları ya da uygulayıcıları estetik olarak rahatsız ediyordu, dolayısıyla yeni çözümler ortaya çıktı.

Bu çözümlerden biri REVOLUTION Acoustics in SSP6 Multiducer modeli. Revolution EH Magazine tarafından dünyanın en etkileyici 12 hoparlöründen biri seçildi. Revolution Acoustics sahip olduğu patentli teknoloji ile hoparlör ebatlarını küçültmekte ve cam, fiberglas, ahşap ve alçıpan yüzeylerde rahatlıkla uygulanabilmekte.

Revolution SSP’nın önemli özellikleri ;

  • Kolay montaj
  • Görünmezlik
  • Homojen ses dağılımı
  • Normal hoparlörlerden daha az adetle daha kaliteli performans

Örnek vermek gerekirse Revolution SSP6 modeli konvansiyonel bir montajda 6 veya 8 hoparlörün yaptığı işi sadece 2 hoparlörle yapabilmekte, üstelik ev sinema sistemi seslendirmelerinde de kullanılabilmektedir. Bu da fiyat/performans dengesini mükemmel kılmakta.

Uygulama alanı olarak, toplantı odaları, perakende mağazalar, evler, tekneler ve oteller sayılabilir.

Revolution ismi gibi hoparlör alanında devrim yaratan ürünlerden biridir, patentli teknolojisi, homojen ses dağılımı ve kalitesi ile fark yaratan bir üründür.